Özgeçmişim

Zeynep SANDALOĞLU, 10 Nisan 1989 yılında Kahramanmaraş’ta doğmuştur. İlköğretim ve Lise Dönemini; Reşit Gümüşer İlkokulu, Özel Beyza Ortaokulu ve lise öğrenimini Atatürk Lisesinde bitirmiştir.

    Üniversite Öğrenimini,Fatih Üniversitesi  Psikoloji Bölümü(İngilizce) üzerine İstanbul’da tamamlamıştır. Psikolog olduktan sonra Terapistlik Sürecini; İstanbul Satir Enstitüsü, Satir Sistemik ve Dönüşümsel Birey, Çift ve Aile Terapisi üzerine almıştır. 3 yıl süren eğitiminden sonra Terapist ünvanı almaya hak kazanmıştır. Bir yıl Özel Bakım Evinde çalışmış ve 5 yıl boyunca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Danışma Merkezinde psikolog olarak görev yapmıştır. 6 yıldır çalışma hayatına devam etmektedir.


    Eğitimin yaşam boyu olduğunu savunan terapist, değişen zamana ayak uydurarak ve kendini geliştirmeye eğitim alarak devam etmektedir. Terapistliğin yanı sıra kendine ait özgün eserlerde hizmete sunmuştur.

Bilinçli Gençlik Platformu; 2 yıl boyunca 12 modülden oluşan ve üniversite gençlerine yönelik evlenmeden önce bilinçlendirmeyi amaçlayan ve kitaplarla, grup danışmanlığı ile desteklenen bir platformdur.

Birçok okulda seminerler vermiştir. Binlerce insanın farkındalık oluşturmasına katkı sağlamıştır. Kahramanmaraş Valiliği tarafından oluşturulmuş Intihar ve Krize Müdahale Komisyonunda görev yapmıştır.


Terapist ve yazarlık alanında da birçok kişiye ulaşmıştır. Yerel Gazete ve Dergilerde yazıları yayınlanmıştır. ( Kahramanmaraş’ta Bugün, Sıradışı Dergisi). Ulusal basında insanları bilgilendirici yayınları yer almaktadır.Yazarlık alanında da ödül almış ve yazıları birçok insanın kalbine ayna olmuştur.

İnsanın kendisini geliştirmesine çok yönlü bakan terapist; resim yapma, ebru sanatı vb. sanatsal faaliyetlerle de kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Özgünlüğü ilke olarak savunan ve başkasının kopyası olmaktan her zaman durmuş ve üretkenliğini hayatına adamış bir psikologtur. Adamış olduğu değerleri ancak insanlara sunarak içselleşeceğini düşünür ve bu ilkelerle yoluna devam etmektedir.

    Herkesin hikâyesinde kendinden bir parça bulduğunu ve bu parçanın insanları birleştirdiğine inanır. İnsanların acılarının ortak olduğunu ve gerçekten kişilerin acılarına kalbiyle destek verilirse iyileşeceğine inanarak meslek yaşamına devam etmektedir.                                                                                                                  Psikolog/Psikoterapist- Birey,Çift ve Aile Terapisti/Yazar

 

Ne Yapıyoruz

Hizmetlerim

Çocuk ve Gençlerde Psikolojik Yardım

Çocuklar ve Gençler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Testleri Uygulaması, Çocuk ve Gençlerde Teröpatik Kart Kullanımı ve Çocuk ve Gençlerde Psikolojik Sağlamlık Programı( ÇEPSP101) uygulanmaktadır.

Yetişkinlerde Psikolojik Yardım

Satir Dönüşümsel Sistemik Birey, Çift ve Aile Terapisi, Birey ve Çiftlerde EMDR Terapisi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ile danışmanlık uygulanmaktadır.

Psikolojik Travmada Yardım

Kriz, Ölüm ve Yas Psikoterapisi, Travma Sonrası Stress Bozukluğu, Psikolojik İlk Yardım ve EMDR Terapisi ile danışmanlık uygulanmaktadır.